جمعه :92/7/5

منطقه: بوژان دیواره کمرزد مسیر آماده اس آر تی

تعداد:9 نفر

سرپرست: حمید دورخشان ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ شنبه 6 مهر‌ماه سال 1392 توسط مهدی لگزیان

به مناسبت روزهای غار های پاک همزمان با برنامه ریزی در کمیته اجرایی انجمن غارنوردان ایران غارنوردان نیشابور اقدام به پاکسازی غار مزداوند نمودند. غار مزداوند که جزو غارهای قدیمی ایران محسوب میشودرفاصله   200کیلومتری بین نیشابور تا منطقه مزداوندقرار دارد و مسئولیت اجرای این برنامه غارنوردی را امسال گروه کوهنوردی پیشرو به سرپرستی آقای علی نادمی واز گروههای فعال نیشابور بر عهده داشت.در پایان این پیمایش وپاکسازی در مجموع تیم حدود 10 کیلوگرم زباله که اعم آن را پوست پفک وچیپس تشکیل میداد از غار خارج نمود.نوشته شده در تاریخ شنبه 6 مهر‌ماه سال 1392 توسط مهدی لگزیان

دومین روز مهرماه به نام غار پاک نامگذاری شده‌است و اولین جمعه پس از آن میعادگاه غارنوردان سراسر کشور برای پاکسازی غارهای استان‌های خود است. 5 مهرماه امسال، اورست غارهای دنیا که در کرمانشاه قرار دارد در کنار 50 غار دیگر پاکسازی خواهد شد.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ اهمیت غارها و آب‌های زیرزمینی و حفظ و آنها بر هیچکس پوشیده نیست چنانکه به همت انجمن غارنوردان ایران، دوم مهرماه به عنوا روز غارهای پاک نامگذاری شده‌است.

"جواد نظام دوست" رییس انجمن غارنوردان ایران در نشست خبری که روز گذشته به این منظور در محل جدید انجمن برگزار شد با اشاره به تجربه این روز و پاکسازی غارها در سال‌های گذشته گفت: «پس از آنکه غارنوردان مختلف نسبت به وجود زباله‌های درون غارهای کشور اعتراض کردند بر آن شدیم تا به بهانه پاکسازی غارها روزی را تحت عنوان غار پاک نامگذاری کنیم تا در این روز گروه‌های غارنوردی هر استان با سرپرستی انجمن غارنوردان ایران به پاکسازی غارهای استان خود بپردازند و این عمل هرسال به صورت خودجوش توسط این غارنوردان انجام می‌شود.»


منبع: انجمننوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 4 مهر‌ماه سال 1392 توسط مهدی لگزیان

در پی اطلاعاتی که قبل از یکی از مناطق شهر بجستان به یکی از دوستان رسیده بود وبا هماهنگی ودعوت خانواده عزیز

معصومی به اتفاق سه نفر از دوستان با یک دستگاه خودرو شخصی در تاریخ پنجشنبه 21/6/92 ساعت 30/3 صبح عازم

بجستان شدیم.ساعت 30/7 به بجستان میرسیم وبلافاصله طی تماس تلفنی که محمد با راهنما داشت عازم روستای مزارشدیم

ودر آنجا صبحانه مهمان خانه قدیمی با معماری سنتی خانواده معصومی بودیم وپس از آمدن محسن عزیز و هماهنگی با او و

گرفتن اطلاعاتی در مورد مناطقی که او سراغ داشت واحتمال وجود غار در این مناطق میداد تصمیم این شد که دو منطقه را

برای این دوروز برنامه انتخاب کنیم. ادامه مطلب...

نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 2 مهر‌ماه سال 1392 توسط مهدی لگزیان
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک