به گزارش کارگروه غارنوردی و غارشناسی فدراسیون؛ پیرو تفاهم نامه فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران و فدراسیون غارشناسی فرانسه و نشست اعضای کارگروه غارنوردی با آقای «ایو بیلو» در فروردین ماه سال جاری در ایران و هماهنگی های صورت گرفته، 2 تن از غارنوردان و غواصان غار کشور فرانسه آقای «Yves Billaud» (غارنورد و غواص غار و سر مهندس تحقیقات آبهای زیرزمینی و پژوهش های باستان شناسی زیر آب) و خانم «Christine Billaud» (غارنورد و غواص غار) به جهت مطالعه بر روی تعدادی از غارهای آبی کشور در روز شنبه 9 مرداد 94 وارد ایران شدند و در مدت 5 روز اقامت در ایران به بازدید از غارهای سهولان، سراب همدان، علیصدر، کتله خور و آبگیرهای منطقه پرداختند.
هدف از این بازدید، بررسی غارهای منطقه جهت انجام کارهای تحقیقاتی و برآورد تجهیزات غواصی و لوازم علمی در برنامه آینده بود.
با تشکر از میزبانی غارنوردان همدانی در همدان و همچنین آقای دکتر عباسی به جهت هماهنگی عزیمت به زنجان و بالعکس و تشکر ویژه از آقای شهریار بهزادیان به خاطر میزبانی شایسته و همراهی ایشان در کل برنامه و تهیه گزارش و تصاویر.
منبع:غارهای ایران


نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 3 شهریور‌ماه سال 1394 توسط مهدی لگزیان
 

پیرو ارتباط تلفنی با اعضاء تیم ورونیا کلیه نفرات این تیم آقایان سوری نیا ، ابراهیمی ، احمدی و گودرزی در صحت و سلامت کامل به بیس کمپ رسیدند .

خدا را شاکریم که با تلاش و کوشش فراوان پس از پانزده روز تلاش شبانه روزی توانسه اند به اهداف از پیش تعیین شده دست یابند .

این افتخار بزرگ را به جامعه غار نوردی کشور و کلیه کوهنوردان تبریک عرض می نمائیم .


عمیق‌ترین غار شناخته شده جهان (با اندازه‌گیری از بالاترین نقطه ورود تا پایین‌ترین نقطه ) ، غار ورونیا در گرجستان است که عمقش ۲۱۹۷ متر می‌باشد .


منبع:انجمن غارو غارشناسی ایرانیاننوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 3 شهریور‌ماه سال 1394 توسط مهدی لگزیان
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک